Courbet N°4

Courbet N°4

Courbet N°4

  • $0,00


Teknik Bilgi :

Courbet serisine en son eklenen bu devrim niteliğindeki küçük hoparlör, birçok niteliğiyle sizi memnun edecektir. Küçük odalar için idealdir, daha geniş bir zemin hoparlörünün sesini elde etmek için aralığın tüm güçlü işaretleyicilerini entegre ederek geliştirilmiştir.


açıklamalar:


Hoparlör üretiminde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan DAVIS Acoustics, bir kez daha kabinin olağandışı hacmine uyacak şekilde özel bir dönüştürücü yarattı. Bir hoparlör "kitaplık" ve geleneksel boyutta bir "zemin ayakta" arasında yer alan Courbet N ° 4, gerçek yeteneklere sahip bir hoparlör bas / orta kademe ile donatılmıştır. Ses bobini uzamıştır (güçlü bir sapma sırasında bile sabit bir enerjiyi korumak için), mermi inert bir toz kapağı ile (sürücünün çekirdeğini havalandırmak ve böylece soğutmak için) ... sonunda, bir ultra- havalandırmalı hoparlör, basa inebilir, bozulmasını önemli ölçüde azaltır. Kevlar bir kez daha ideal kütle / sertlik oranı için seçildi.


Serideki tweeter (TW28LD) bu yeni hoparlöre mükemmel bir şekilde eşlik ediyor. Aynı şeffaflık ve hassasiyet hedefiyle yaratılan PTFE Teflon'da saf bakır kılıflı çok küçük bir kablo ile güçlendirilmiştir.


Geçiş, tüm aralıkta olduğu gibi «havaya» monte edilir (herhangi bir baskılı devre olmadan el işi). Böylece temas, geçidin her bir elemanı arasında doğrudandır. Bileşenleri, herhangi bir dinamik kayıptan kaçınmak ve böylece bu hoparlörlerin tüm özelliklerini korumak için seçilmiştir.


Dinleme:


Yukarıda açıklanan mühendislik çalışması, çok doğrusal bir duyarlılık eğrisi elde etmeyi sağlar, hoparlör bu şekilde müzik lehine tamamen kaybolur. Sesli mesajın inceliği sizi baştan çıkaracak. Hiçbir frekans ileri sürülmez. Bu tarafsızlık, herhangi bir dinleme yorgunluğu olmadan kaydın tüm detaylarını duymanızı sağlar.


Elektronik seçimi ve kullanım tavsiyesi:


Bir kez daha, iş akış yönünde yapıldığında (çaprazlama + sürücüler), ilişki sadece daha kolaydır. Bu Courbet N ° 4, herhangi bir elektronik türü ile ilişkilendirilebilir. Son dinlemeye vermek istediğiniz karakteri (yumuşak, sıcak, dinamik…) belirleyecek olan bu seçimdir. Courbet satıcınızın tavsiyesi ile kendinizi yönlendirin.


En düşük direnç değeri 4 ohm'dur (bu genellikle akım hoparlörleri için geçerlidir). Ayrıca, amplifikatörünüz izin veriyorsa, amplifikatörünüzde 4 ohm ayarını öneririz. Aksi takdirde, sütunlar piyasadaki tüm mevcut amplifikatörlere takılır.


Amplifikatör / hoparlör bağlantısı için yüksek saflıkta bakırdan yapılmış çok telli bir kablo (birlikte verilmez) şiddetle tavsiye edilir. Burada da bayinizden tavsiye isteyin.


Hoparlörler dinleme alanına göre simetrik olarak konumlandırılmalıdır. Duvarlardan (arka ve yan) en az 30 cm mesafe önerilir.


Son olarak, her hoparlör için 4 ayırma sivri seti sağlanır. Bunları hoparlörü yerden ayırmak ve böylece daha gergin bir bas elde etmek için kullanabilirsiniz.


Bass reflex : port in the front
Nominal power : 90 W
Power max : 130 W
Nomber of ways : 2
Nomber of drivers : 2
Sensitivity : 90 dB
Frequency response : 51 -25000 Hz

Tweeter : 28mm soft dome
Midrange : 
Woofer : 13cm (5″) Kevlar cone
Dimensions (cm) : 82,5 (h) x 16 (l) x 22 (profondeur)
Weight (kg) : 12 (one)
Impedance : 4…8 ohms
Cut of frequency : 400-4000Hz

Etiketler: Courbet N°7